Po stopách tradice Karlovarska

Navštivte muzeum Becherovky, sklárnu Moser a porcelánku Thun a získejte razítko. Při nasbírání 3 razítek obdržíte dárek zdarma. Razítko na voucher Karlovarské tradice poskytujeme pouze na plné zaplacené individuální vstupné. Razítko se nevztahuje na snížené či skupinové vstupné (skupiny nad 5 osob). 

Sklářská a porcelánová tradice jsou s Karlovarskem neodmyslitelně spojeny stejně tak jako výroba známého bylinného likéru. Nechte se okouzlit ruční výrobou a vůní bylin a poznejte tajemství jejich výroby. To vše vás čeká při návštěvách exkurzí provozů porcelánky Thun, sklárny Moser a Muzeum Jan Becher a.s.

Po stopách tradice Karlovarska

Thun 1794 a.s.

Nahlédněte s námi pod pokličku výroby tradičního porcelánu u největšího českého výrobce  Thun 1794 a.s. Návštěvnický okruh začíná filmovou prezentací výroby a zavede návštěvníka přímo do výrobního provozu, kde může sledovat výrobek putující celou výrobou. Rodiny s dětmi i školní výpravy pak jistě ocení místní Porcelánovou školičku. Zde si nejenom děti, ale i jejich rodiče či prarodiče mohou vlastnoručně ozdobit svůj porcelánový výrobek. Celá prohlídka je zakončena návštěvou firemní prodejny.

Po stopách tradice Karlovarska

Sklárna Moser a.s.

Prozkoumejte úctyhodnou historii více než 155-leté tvorby uměleckého křišťálu Moser a poodhalte roušku tajemství jeho tradiční ruční výroby. V muzeu sklárny se seznámíte s unikátní expozicí, která představuje nejstarší sklářskou tvorbu až po současné kolekce i jejich slavné majitele. Ve sklářské huti pak zažijete pravou atmosféru ruční výroby, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem a uvidíte mistry skláře, jak přeměňují žhavou masu skla v jedinečný výrobek.

Po stopách tradice Karlovarska

Museum Jan Becher a.s.

Navštivte dnešní Jan Becher Muzeum, přímo na místě bývalé továrny na Steinberkách, odkud Becherovka více jak sto let putovala do celého světa. Historické exponáty spjaté s Becherovkou, prohlídka původních výrobních a sklepních prostor, unikátní film a ochutnávka několika specialit z muzejního baru. To vše zažijete při návštěvě muzea.