Slovo úvodem..

Návštěvnické centrum Thun 1794 největšího výrobce porcelánu v České republice společnosti Thun 1794 v porcelánce v Nové Roli je od roku 2013 vyhledávaným zážitkovým cílem v Karlovarském kraji, které ročně navštíví přes deset tisíc návštěvníků z celého světa. Návštěvníci jsou přivítáni v Porcelánové zastávce - vstupní bráně Návštěvnického centra. Zde si mohou zakoupit vstupenku na některý z programů a prohlídek.
Celý program probíhá za doprovodu našich průvodců, kteří zajišťují mluvený komentář i během projekce filmu o výrobě porcelánu a následně prohlídky výrobního závodu.
V rámci našich programů se návštěvník dozví historická fakta o porcelánové značce Thun 1794 a případně dalších partnerských porcelánkách, shlédne expozici s výstavou, galerii, film a nahlédne pod pokličku samotné porcelánové výroby - tradičního řemesla Karlovarského kraje.
Dovolíme si doporučit předběžnou rezervaci nejlépe prostřednictvím e-mailu fabriktour@thun.cz nebo na tel.: 776205010 a 776205025.
Těšíme se na vaši návštěvu
Archa Loket z.s., provozovatel Návštěvnického centra Thun 1794

Vítejte ve světě fabrik..

to je dohoda předních českých výrobců porcelánu, skla a likérů v Karlovarském kraji. Výsledkem je vytvoření společného produktu cestovního ruchu pod mezinárodním názvem FABRIK TOUR PORCELÁN & GLAS & LIQUEUR, který byl uveden na trh 24. května 2013.

Informační a vzdělávací produkt je konkrétním využitím objektů výrobců - fabrik. Ve fabrikách postupně vznikly a jsou i nadále rozšiřovány exkurze, expozice a návštěvnické okruhy. Produkt jako celek představuje jedinečnou výrobu v Karlovarském kraji. Produkt vznikl také díky podpoře Karlovarského kraje. Návštěvnické okruhy jsou originálním využitím autentických prostor výrobních závodů. Grafické zpracování je pro každé návštěvnické centrum řešeno s ohledem na současnou výrobu a historii jednotlivých závodů. V rámci těchto informací se vždy vhodně prolíná společný prvek produktu, a to PORCELÁN & GLASS & LIQUEUR, který je tvořen českým slovem, německým slovem a anglickým slovem tak, aby byl mezinárodně srozumitelný a ukazoval na vzájemné historické souvislosti a zároveň na moderní jazykové trendy.