Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reference


stazeny-soubor.jpg

 
provozovatel a koordinátor NC
 
 

Vážená paní Dolinová,

     chvíli jsem přemýšlel, zda-li mám následující věty psát, ale nakonec jsem si při pohledu na Vaše předchozí vlastně jen pozitivní reference řekl, že bych přeci jen napsat měl.

     Ve čtvrtek 15. 8. 2019 jsem společně s dětmi navštívil návštěvnické centrum společnosti Thun 1794 a.s., kde jsme zažili něco neočekávaného. Očekávali jsme totiž, že u Vás strávíme nezbytně nutnou dobu, abychom na našich toulkách po ČR zvládli i další turistické cíle. Nejvíce jsme se ten den těšili na hrad Loket, protože hrady bývají opředeny tajemnem a to bývá velmi přitažlivé a lákavé. A jak to ten den vlastně bylo? Hrad Loket samozřejmě zaujal, ale tam se nám ani zdaleka nedostalo tak poutavého průvodního slova, jakým jste nám den obohatila Vy. Do středy tohoto týdne jsem si myslel, že u porcelánu zazářila akorát "Veškrnka", ale od čtvrtka si myslím, že u porcelánu záříte i Vy a to 6 dnů v týdnu a už nějaký ten rok nazpátek. Náš největší výrobce porcelánu evidentně velmi dobře odhadl, komu svěřit svoje návštěvnické centrum a tedy svojí propagaci.

     Děláte to opravdu špičkově a to tak, že jsem si ani neuvědomil, že jste celé naší skupině věnovala místo slíbených 40 minut skoro dvojnásobek času. Některým možná i více, my jsme, bohužel, odcházeli jako první. Můj jednáctiletý syn totiž chvíli po poledni pojal podezření, že nestihneme navštívit všechny naplánované cíle, s čímž se nechtěl jen tak smířit, je totiž velmi vášnivým turistou, který sbírá turistické známky a jehož sbírka už čítá více než 500 kousků. No, nebudu lhát, syn měl správné tušení, vše jsme skutečně nestihli, vyhlídku Chodaublick budeme muset navštívit jindy. Toto byla vlastně jediná skvrnka toho jinak velmi zajímavého dne. Užili jsme si ho! Upřímně děkujeme.

     Držíme Vám palce, ať máte přímo zástupy dalších spokojených návštěvníků.

S úctou a srdečností

Harbáček Ladislav
Kaznějov

 


 

DĚTI NAVŠTÍVILY KRÁLOVSTVÍ PORCELÁNU V NOVÉ ROLI

Dne 5. března 2019 jsme s děti tříd Sluníčka a Pastelky Mateřské školy Závodu míru v Nejdku navštívili Porcelánku Thun v Nové Roli. Hned při příjezdu nás vřele přijali paní Růžena Dolinová a pan Jaroslav Dolina z Archy Loket, kteří v tomto závodě zajišťují návštěvnické centrum.

Provedli nás celým závodem, kde jsme nezapomněli pozdravit všechny zaměstnance, kteří, navzdory náročné práci, nešetřili úsměvy na malé návštěvníky. V galerii překrásného porcelánu si děti obohatily slovní zásobu o slova, související s výrobou, ale také o názvy některých porcelánových souprav. Cestu dlouhou spojovací chodbou dětem zpříjemnily samolepky porcelánu na podlaze, po kterých se doslova proskákaly do „minikina“. U vhodně zpracované filmové prezentace jim byla přiblížena dlouhá cesta výroby porcelánu i zdobení hrnečků dětskou rukou v místní porcelánové školičce.

Jaké bylo jejich nadšení, když se dozvěděly, že porcelánová školička čeká právě na nás! Každé z dětí si s obrovským nadšením, pod vedením paní Růženky, vlastnoručně ozdobilo svůj hrneček.

Do školky jsme se vrátili plni dojmů. A protože si děti nemohly své hrnečky odnést rovnou domů (jak se dozvěděly, musí se nejprve vypálit v peci), celé odpoledne jsme vyráběli a zdobili hrnečky papírové.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří umožnili našim dětem prožít tento nevšední a krásný zážitek. Jsou to: Porcelánka Thun, která závod zpřístupňuje veřejnosti, Archa Loket – provozovatel Návštěvnického centra a v neposlední řadě Karlovarský kraj, který zajistil dětem dopravu zdarma.

Za spokojené děti MŠ Nejdek, Závodu míru

Iveta Drobná, učitelka

 


 

Dobrý den,

chtěli bychom Vám poděkovat za nevšední zážitek, který jsme mohli letos v srpnu prožít ve Vašem závodě.

V rámci naší dovolené, v Krušných horách, jsme s manželkou navštívili prohlídkový okruh v závodě Nová Role.

Bylo moc příjemné sledovat jak se z bílé hlíny vytvoří tvrdý a krásně hladký hrníček nebo talíř.

Exkurze pro nás "Ostravaky" zvyklé pouze na železo, byla velice zajímavá a jako bonus jsme si vyrobili vlastní hrníčky, ke kterým teď máme srdeční vztah.

V podnikové prodejně jsme si zakoupili pro vnoučata talířky s "Krtkem" a pro nás zapékací mísu, která nemá konkurenci - nikdy se v ní nic nepřichytí - což nelze říci o ostatních, skleněných ani jiných "nepřipékacích".

Ještě jednou děkujeme za příjemně strávený den a přejeme Vám mnoho spokojených zákazníků.

s pozdravem manželé Jiří a Jana Řeháčkovi

Hradec nad Moravicí

 


 

Vážená paní Dolinová,

velmi Vám děkujeme za nádherný zážitek z nedělního výletu Festivalovým vlakem do Porcelánky Thun v Nové Roli.

Váš výklad byl naprosto úžasný, zaujala jste nás i děti, byl to nezapomenutelný zážitek.

Vaše zapálení bylo velmi "nakažlivé" a příjemné.

Posílám pár fotografií, přeji krásné léto a mnoho dalších nadšených návštěvníků.
S přáním hezkého dne
Miluše Lehečková


 

Vážená paní Dolinová,
v těchto horkých dnech vzpomínám na Vaše pracovníky u vypalovacích pecí. Kéž práci v těchto horkých dnech přečkají a výrobky přinesou tak mnoho radosti jako všem mým žákům i mému dítěti. Musím ještě jednou moc a moc poděkovat za Vaši vynikající práci a velmi lidský přístup, z něhož je cítit, že svoji práci děláte moc ráda. Karlovarskému kraji a porcelánu děláte skvělou reklamu. Několik mých kolegů si vyžádalo podrobné informace o exkurzi a rádi by Vaši výrobu svým žákům také ukázali. Myslím, že se Vám skvěle podařilo mladým lidem ukázat smysl lidské práce bez ohledu na pracovní zařazení. Sama  to mohu velmi dobře posoudit. Vždy když můj syn utírá (po umytí nádobí) svůj hrníček s krtečkem, dá si na něm náležitě záležet a častokrát se podívá na dno a připomene Vaši značku. Ani já nejsem jiná. Když jsme byli na dovolené v Třeboni, a já tam na zámku viděla hrníček s krtečkem, hned jsem se podívala na dno, a když jsem uviděla Vaši značku, dostavil se velmi příjemný pocit a milé vzpomínky.
Současně uvažuji i o navázání bližší spolupráce při tvorbě didaktických pomůcek k výrobě porcelánu na základních a středních školách, ale o tom až později po zahájení školního roku.

Přeji Vám chladnější dny, ale stále horké pece připravené přinášet lidem radost.
S pozdravem a poděkováním
Hana Zárubová
(Gymnázium Olomouc-Hejčín)

 


 

Dobrý den, 

děti již vyprávějí, že doma ze "svého"hrnečku pijí, exkurse tedy splnila naše očekávání - zanechat v dětech hezký prožitek a naučit je vnímat hodnotu lidské práce. Moc děkujeme. :-)

Přeji Vám hezký den. Lenka Fischbachová


Dobrý den,

dnes jsme opět navštívili Vaši Porcelánovou školičku. Ujala se nás paní Dolinová a pan Dolina, kteří nás provedli celým provozem a přiměřeným způsobem, tak, aby to děti předškolního věku pochopily, dětem vysvětlili, jak vzniká porcelán. Děti si osahaly porcelán v jednotlivých etapách výroby a v Porcelánové školičce si vyzdobily svůj hrníček.

 Celá návštěva Vaší továrny proběhla v klidném, milém a příjemném duchu.

Již nyní se těšíme, až se k Vám opět někdy vypravíme.
Děkujeme.

S pozdravem
--
Jitka Podlipská
Mateřská škola Sokolov
Marie Majerové 1650
356 01 Sokolov

 

cimg0264.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


Dobrý den,

děkuji Vám moc za naše děti. Všichni se vrátili ze školičky nadšení, včetně dospěláků. Fotografie jsou nádherné. Blahopřeji k vynikajícímu nápadu. Přeji Vám hodně spokojených návštěvníků. Fotografie dám dnes večer na web, ten najdete pod mailem, v sekci aktivity Přeji Vám krásný den.

S pozdravem  Mgr. Eva Dvořáková

Mateřská škola Duhová Habartov

 


Dobrý den,

chtěla bych Vám poděkovat za pěkně připravený program v Porcelánové školičce. Děti poprvé viděly výrobu toho, co doma denně běžně používají, což bylo pro ně jistě přínosem, ale nejvíce si užily při dekorování vlastního hrnečku.
Ještě jednou děkuji za obě třídy.

S pozdravem Jitka Šilerová

 


 

Dobrý den, paní Dolinová!

Rády bychom Vám s kolegyní poděkovaly za krásnou prohlídku, přístup a ještě hezčí tvořeníčko. Děti byly opravdu nadšené a moc se těší na své hrnečky. Ještě jednou Vám moc děkuji za krásný přístup.

S přáním  krásného dne Šárka Pochmanová.