Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY

V září letošního roku spolek Archa Loket z.s.  úspěšně dokončil  aktivitu/projekt pod názvem Porcelán v česko bavorském příhraničí v roce 2017

 

V karlovarském Grandhotelu Pupp  se vydařil  osmého září hlavní projektový den společné česko-bavorské aktivity pod názvem Porcelán v česko-bavorském příhraničí v roce 2017.

Ve velkém sále Grandhotelu se až do neděle desátého září prezentovaly  významné středoevropské porcelánové značky, a to:

ze sousedního Bavorska – to byl Rosenthal, jehož kolekci nových tvarů váz Falada a Sguall přiblížil Michael Rambol s Outlet centra v Selbu, dále se mohli návštěvníci potkat se značkou  Dibbern pod kterou se vyrábí tenkostěnný porcelán čínského tipu.  Atraktivní prezentaci předvedla i značka Walküre, která do Karlových Varů přivezla známou karlovarskou konvici, která je předchůdcem  prvního kávovaru. Za českou stranu nechyběly porcelánové stálice, zejména pořadatel Porcelánových slavností značka Thun 1794 s tvary EYE,LOOS a Marie Louise, kterou doplnil závod Concordia tvarem Bernadotte,  porcelán pro profesionály představil karlovarský G-Benedikt, porcelán z Louček Rudolf Kämpf prezentoval porcelán v odstínu slonová kost, celou výstavu excelentně  doladil prezentací nového a velmi technologicky náročného dekoru na tvaru Galaxie samostatný ateliér JM Lesov.  „Velice nás těší zájem o porcelánové slavnosti ze strany významných českých a letos i bavorských  porcelánových značek, které se potkali na výstavě ve Velkém sále v karlovarském Grandhotelu Pupp u příležitostí konání letošního již 23. ročníku porcelánových slavností“, prohlásil generální ředitel společnosti Thun 1794 a.s.

Dekoratéři pan Ladislav Tkáč a Michael Rambol předvedli ukázku špičkové dekorace porcelánu právě na společné výstavě věnované česko-bavorskému porcelánu.

Pozornost odborné veřejnosti a studentů si vysloužil v dopoledních hodinách zaplněný odborný seminář, v rámci kterého se  mohli posluchači dozvědět více o značkách a  porcelánové výrobě našich sousedů  v 19. a 20. století na přednášce pana Wolfganga Schillinga. Pan Jan Mergl představil český porcelán identického období. Praktická přednáška Jiřího Laštovičky přinesla odpovědi na otázku vývoje designu porcelánu v poválečném Československu.  O turisticky atraktivní cestě pod názvem Porzellanstrasse pohovořila skutečná porcelánová legenda již 86-tiletý Dietrich Müller, který se v minulosti vypracoval z běžného pracovníka v porcelánce, až na jejího čelního představitele u značky Rosenthal a celou česko-bavorskou aktivitu okomentoval slovy: „Všechno, co spojuje Česko s Bavorskem je dobře“. Společná tvorba bavila děti ze Selbu, Lokte a Karlových Varů, dekorovalo se obtisky a malováním na porcelán o celý tvůrčí program se postarala Porcelánová školička Růženky Dolinové, celý program doplnil hudební program v sobotu a neděli rozšířený o soubory z folklórního festivalu, který každoročně hudebně zpestřuje Porcelánové slavnosti. 

Projektový partnerem se stalo státní muzeum Porzellanikon, se sídlem v hlavním městě porcelánu, a to Selbu, celé organizace se ujal za německou stranu pan André Zaus, který se podílel i na dekoraci stolů německých porcelánových značek.

Celý projekt je realizován za podpory ze strany Euregia Egrensis, které tyto prostředky uvolnilo z programu Cíl EÚS 2014-2020 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, Dispoziční fond.

 

 

df_1.jpg [24.56kB]

Výsledek obrázku pro euregio egrensis logo

 

 

Návštěvnické centrum má již k dispozici TURISTICKÉ ZNÁMKY

turisticka-znamka.png

turisticka-nalepka.png

 

 

 

 

 

 

 

Odpolední festivalový vlak ČD je doprovodná akce 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu. Jedná se spíše o naučný program, který si návštěvník může zpestřit vlastní tvorbou v porcelánce.

Prohlídku porcelánky lze považovat za unikát, protože pouze u společnosti Thun 1794 a.s. má návštěvník možnost se seznámit s takto rozsáhlou industriální výrobou porcelánu v České republice. Porcelánka postavená v Nové Roli v roce 1963  evokuje filmové prostředí legendárního filmu Holky z Porcelánu. Porcelánka umožňuje díky své interiérové dispozici nahlédnout návštěvníkům pod pokličku výroby porcelánu.

Nečekejte však porcelánovou manufakturu, ale v Nové Roli na Vás čeká novodobá porcelánová industrie, která se samozřejmě bez lidských rukou neobejde, například dekorace probíhá ze 100 % ručně.

Při prohlídce porcelánky návštěvník vstoupí do galerie porcelánu, následně získá základní historické informace o značce Thun 1794, shlédne film o výrobě porcelánu s komentářem, pak již volně s průvodcem přejde do industriálního prostředí porcelánky.

S ohledem na kapacitu vlaku 50 až 70 míst na jednu jízdu doporučujeme písemnou či telefonickou rezervaci na e-mailu: fabriktour@thun.cz nebo tel.: 776205010. Jízdenky budou k zakoupení v nádražní hale Dolního nádraží v Karlových Varech, již 30 minut před plánovaným odjezdem vlaku.

Připraveno bude i nádražní razítko, kdyby si chtěl někdo zahrát scénku z filmu Ostře sledované vlaky.

nahled02_34_festivalovy_vlak_a3.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upozornění: OTEVÍRACÍ DOBA PLATNÁ OD DUBNA 2017

2017

EXPOZICE

Příběh porcelánu

Prohlídka výrobou Porcelánová školička  Kantýna
Po - Pá 8:30 - 15:00

10:45

13:45

+ možnost rezervace pro jednotlivce a skupiny

 

V časech expozice

9:00 - 14:00

doporučujeme nad 5 osob rezervaci 

10:30-12:30

obědy na objednávku

Sobota

10:00 - 15:00

V těchto časech možnost rezervace prohlídky výrobou a porcelánové školičky

Neděle Zavřeno

 

 

NEW  Porcelánová zastávka centrum služeb pro turisty

 

095.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podzimni_slavnosti_2015_www.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Po stopách tradice Karlovarska“

 

Navštivte muzeum Becherovky, sklárnu Moser a porcelánku Thun a získejte razítko. Při nasbírání 3 razítek obdržíte dárek zdarma.

Sklářská a porcelánová tradice jsou s Karlovarskem neodmyslitelně spojeny stejně tak jako výroba známého bylinného likéru. Nechte se okouzlit ruční výrobou a vůní bylin a poznejte tajemství jejich výroby. To vše vás čeká při návštěvách exkurzí provozů Jan Becher Muzeum, sklárny Moser a porcelánové manufaktury Thun.

 

nove-moser_logo_1857.jpglogo-thun-1794_a4.jpg

 

logo_jbm.jpg

 

 

 

 

 

logo-thun-1794_a4.jpg

 

 

 

www.thun.cz                                                                                                                                                               

Návštěvník se náhle ocitne ve světě fabriky, která patří k největším závodům současné porcelánové výroby ve střední Evropě. Návštěvníci se dostanou do centra výroby, kde shlédnou postupnou přeměnu porcelánové hmoty v unikátní porcelánové výrobky.

Návštěvnický okruh výrobou zahrnuje:

  • galerii porcelánu
  • informační okruh
  • filmovou projekci
  • servis pro klienty
  • prohlídku výrobou s průvodcem 
  • návštěvu Factory shopu                                                                                                                                                                                                                                                     Těšíme se na Vaší návštěvu